SAKRÁLNE SILICE

list Kategória: Rady a tipy Dátum: favorite Počet prečítaní: 571

Spojenie s dávnou minulosťou je veľmi zrušujúce. Vedieť, že nespočetné množstvo generácií vyhľadávalo a opätovne sa vrátili k využívaniu rovnakých esenciálnych olejov kvôli ich nespočetným blahodarným vlastnostiam vzbudzuje vierohodnosť a inšpiruje nás mnohonásobne.

Esenciálne oleje sú tu pre nás už roky rokúce. Nie je teda otázne, prečo si to ľudia všimli a v nejakej forme využili. O samotných esenciálnych olejoch sa hovorí v starovekej literatúre starej tisícky rokov, pričom Rím je známy svojimi kúpeľmi, územie Grécka pre svoje parfumy a oleje na pomazanie, o ktorých sa zmieňuje i samotná Biblia. V posledných desaťročiach sa veda o destilácii esenciálnych olejov ako čistých, koncentrovaných silíc sa zdokonalila. Keď sa výskumníci a chemici začiatkom 19. storočia dozvedeli viac o ich chemickom zložení, dokázali zdokonaliť schopnosť izolovať tieto zlúčeniny a neskôr analyzovať ich presné zloženie, aby pochopili viac o ich špecifických výhodách. Bohužiaľ, s touto schopnosťou prišla príťažlivosť syntetiky a pokusov napodobniť umenie využitia prírody z predvídateľných sál laboratória. Po bádaní historických poznatkov, Svätého písma a tiež námetov matky prírody, sme vo výrobnom tíme navrhli úplne špecificky ladené esenciálne zmesi zo sakrálnych olejov v spojení s modernými a obzvlášť nečakanými kombináciami pre zmysluplné prežitie chvíľ. 

oddelovac-zlaty-index.png

Dotyk modernej historie pre Tvoje chvíle nájdeš v:

banned3.jpg

Zmes silíc Sila
Pri tvorbe tejto zmesi nás svojou temnosťou a mocnosťou uchvátilo práve posvätné kadidlo, myrha a čierne korenie, ktoré korunujú esenciu na pozíciu bašty. Kombináciu dymových akordov krásne doladí jantárovo-drevitý cyprus a mystické cédrové drevo. Výrazné a veľmi hlasné črty nečakane skrotí a ucelí práve exotická vanilka v spojení s ovocnou borievkou. Týmto celá zmes pôsobí harmonizujúco a navodí pocit bezpečia, sily, jednoty.

banned3.jpg

Esencia Ticho
Inšpiráciou pre danú zmes boli čarovné prechádzky z nášho detstva zamrznutou krajinou a balzamovitým vzduchom lesov, z ktorých sme si odniesli duševnú spokojnosť. Základné akordy udávajú borovica a borievka, ktoré netradične doladí práve orientálne santalové drevo a mediteránske šťavnaté tóny limetky a zelenej mandarínky. Šmrnc ako hviezda na strome podčiarkne kvapka vanilky. Vznešená zelená esencia pôsobí spirituálne upokojujúco a pritom povzbudzujúco. Vyčarí bezslovné ticho a nefalšovaný hygge pocit.

banned3.jpg

Zmes silíc Čaro
Vidieť ligot v očiach malých nezbedníkov počas snežných hier je priam na nezaplatenie. Zmes ukrýva práve túto hravosť v spojení balzamovitých tónov jedle a zemitého santalového dreva, keď prekvapivo vystúpia z pozadia zjemňujúce kvetinové črty orgovánu a irisu, podmanivá škorica a kardamon. Šťavnatý bergamot korunuje čarovnú ľadovú kráľovnú svojimi nakyslými akordmi a zmes

Inšpirovali nás:

  • Kadidlo

Kadidlo je nepochybne kráľom esenciálnych olejov vďaka charakteristickým balzamovo korenistým črtám s jemne nasladlým pozadím. Už v praveku sa používalo ako primárna zložka posvätného kadidla, liečivo i platidlo s hodnotou zlata. Kresťania najlepšie poznajú kadidlo ako jeden z darčekov, ktoré dostal Ježiš od mudrcov, no v súčasnosti sa o ňom vie, že podporuje bunkové zdravie pokožky a buduje zdravý imunitný systém.

oddelovac-zlaty-index.png
  • Myrha

Myrha sa používa už od staroveku ako pre jej prenikavú drevitú arómu s teplými živicovými tónmi, ale i pre jej vynikajúce blahodarné vlastnosti. V starovekom svete bola veľmi populárna, používali ju Číňania a Egypťania ako liek a v Starom zákone sa spomína, že sa používala pri kresťanských cirkevných obradoch. Je to v Biblii najviac citovaný (až 156-krát) olej ako súčasť posvätného pomazania, balzamovacej prísady, ale aj ako kozmetické ošetrenie pleti kráľovnej Ester.

oddelovac-zlaty-index.png
  • Škorica

Podobne ako myrha, aj škoricový olej bol hlavnou zložkou svätého pomazania a používal sa na prečistenie vzduchu, ničenie plesní a pôsobil ako prírodný liek. Hoci sa dnes škorica najčastejšie používa ako korenie, samotný kráľ Šalamún používal tento aromatický olej ako prírodný parfum ako i v spálni.

oddelovac-zlaty-index.png
  • Balzamová jedľa

Esenciálny olej jedle s veľmi príjemnou, pozitívnou a osviežujúcou vôňou má široké využitie, napomáha fungovaniu dýchacej a nervovej sústavy, je skvelým osviežovačom vzduchu a uľavuje pri ochoreniach kostí a kĺbov. Z biblického hľadiska bolo drevo jedle používané na výrobu hudobných nástrojov.

oddelovac-zlaty-index.png
  • Cédrové drevo

Práve cédrové drevo si kráľ Šalamún vybral pri stavbe Božieho chrámu a tiež sa predpokladá, že Ježiš bol ukrižovaný na kríži z cédrového alebo cyprusového dreva. Vzácny esenciálny olej, ktorý z neho pochádza, sa pýši drevitým vrchom, mierne sladkými tónmi a pikantným balansom. Egypťania ho využívali na balzamovanie mŕtvych, na uchovanie pre posmrtný život. Predpokladalo sa, že prináša duchovnú múdrosť, používalo sa pri rituálnych očistách a slúžilo ako liek na kožné choroby i lepru. Preukázateľne pozitívne pôsobí na lymfatický a respiračný systém, preto v Tibete sa dodnes používa aj ako tradičná medicína. Cédrové drevo, odvodené z libanonských cédrov, podobne ako jeho sused balzamová jedľa, je známe svojimi liečivými a čistiacimi vlastnosťami.

oddelovac-zlaty-index.png
  • Santalové drevo

Vzácny esenciálny olej, ktorý vyžaruje zmyselnú orientálnu vôňu s korenisto-drevitými tónmi. V staroveku sa používal na náboženské obrady a bol cenný pri dosahovaní meditácie a zenového statusu. Sväté písmo santalové drevo označuje ako „aloe“ a nazýva sa jedným z olejov radosti spolu s kadidlom, myrhou a cédrovým drevom. V tradičnej medicíne sa používa pre svoje antiseptické, analgetické a antihypertenzívne vlastnosti.

oddelovac-zlaty-index.png
  • Cyprus

Jeho názov je odvodený z gréckeho výrazu „sempervirens“, čo v preklade znamená „večný život“. Cyprus je v Písme oslavovaný ako symbol sily, bezpečnosti a prosperity. Biblia spomína cyprus ako vybrané drevo na stavbu Mojžišovej archy. Esenciálny olej z majestátneho cypru európskeho je dodnes uznávaný pre svoje vynikajúce vlastnosti: tonizuje obehový systém, osviežuje krvný obeh, znižuje žilovú a lymfatickú stagnáciu.

Komentáre

Zatiaľ žiadny komentár!

Napíšte komentár

nedeľa pondelok utorok streda štvrtok piatok sobota január február marec apríl máj jún júl august september október november december