Categories

Honey bar - Solid body cream View larger

Bronzilla - Organic Toning Bar

8586017851191

7,90 € tax incl.

BRONZILLA

Go out with an amazing bronze tone of hydrated skin thanks to Bronzilla. Our high-nutrition product not only rehydrates and deeply nourishes the skin, but also adds a beautiful toning effect thanks to the added natural pigment. The product is perfectly suited for all skin types, especially dry and very dry.

ORGANIC SOLID BODY CREAM

Solid body cream for 24 hour moisturizing effect even for the driest skin. Constituting of organic oils and butters in combination with beeswax deeply nourishes, regenerates, supplies vitamins A and E and prevents the skin from drying out again.

 

Without animal fats, dyes, chemicals and preservatives.

 

USAGE

Hold the bar in the palm of your hand and apply it by using circular motions in appropriate needed amounts to the skin. Massage until absorbed.

 

Store the product at up to + 25 ° C and do not expose to direct sunlight.

TIPS AND TRICKS

The product is perfect in combinantion with Bronztone - tanning activator.

 

WARNING

The product may leave marks on clothing.

 

Ingredients: Theobroma Cacao Seed Butter (cocoa butter)*, Cera Alba (beeswax)*, Cocos Nucifera Oil (coconut oil)*, Butyrospermum Parkii Butter (Shea butter)*, Olea Europaea Fruit Oil (olive oil)*, Cetearyl Alcohol (emulsifying component of plant origin)*, Bixa Orellana Seed Extract (Anatto)*, Iron Oxide (mineral dying component)

*certified organic component 

100% organic product

Volume: 65g±5%

BALENIE 100g

Zatiaľ nebola položená žiadna otázka.

Vaša otázka nám bola odoslaná. Na jej zodpovedaní pracujeme. Ďakujeme
Položte nám otázku
skryť formulár
Meno:
E-mail:
Otázka:
  Položte nám otázku
03/27/2019

Som spokojna

Tuhy tonovaci krem kupujem pravidelne kazde leto, a to nie som fanusikom kakaovej vone. Paradoxne mi ta vona vobec neprekaza. Vzdy ked zacne leto som biela ako stena, tento vyrobok krasne vytonuje moju pokozku, sice nie je hneda ale je rozjasnena a zjednotena krasne hydratovana.

08/07/2018

oblúbené

krásne vyživý a dotónuje pokožku, dobre sa nanáša a pekne vonia...dlho vydrží určite kúpim znova

07/23/2018

Stanka

Táto tehlicka je úžasná. Krásne vonia, naozaj tonuje a vytvorí krásny, žiarivý vzhľad pokožky. Používam ju aj na telo po sprchovaní a moja pokožka je krásne vyzivena. Odporúčam

Write your review!

Write a review

Bronzilla - Organic Toning Bar

Bronzilla - Organic Toning Bar

21 products in category:

OUT WORLD

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej podstivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook News

Delivery support

  • WORLDWIDE SHIPPING

    Free Shipping On Order Over $100
  • ORDER ONLINE SERVICE

    Call Us Now: (+1)866-540-3229
  • RETURN 30 DAYS

    Free return products in 30 days