Categories

Revitalizing & Brightening GelCreme For Eyes With Cooling Effect

8586017853935

15,90 € tax incl.

REVITALIZING&BRIGHTENING GELCREME FOR EYES WITH COOLING EFFECT

Gentle gelcream with cooling effect, enriched with extracts from Camomile, Aloe Vera and cucumber. It soothes and brings immediate relief for weary eyes, brightens and revitalizes the eye area. Its lifting effect is achieved by adding caffeine and coenzyme Q10.  

ROYAL ORGANIC EYE CREAME

Gelcreme created for the treatment of the eye area. Non-sticky, highly moisturizing consistency ensures rapid absorption, effectively eliminates unhealthy manifestations, protects and fights against fatigue and aging.

APPLICATION

Apply a reasonable amount of eye gelcreme with your fingers on the eye area and eyelids, while the eyes closed. Gently apply the gelcreme from the bridge of the nose towards the ears and with knocking movements incorporate into the skin. Let it act for ca. 1 minute, while the gelcreme is fully absorbed.

The pack with a dispenser is used for precise dosing. Ideal for everyday use. Keep away from children. Store in a cool and dry place at temperatures up to 25°C and keep out of direct sunlight.

TIPS AND TRICS

Royal eye creme perfectly combines with products presented within the array.

BALENIE 125ml

Zatiaľ nebola položená žiadna otázka.

Vaša otázka nám bola odoslaná. Na jej zodpovedaní pracujeme. Ďakujeme
Položte nám otázku
skryť formulár
Meno:
E-mail:
Otázka:
  Položte nám otázku
03/14/2019

Prekvapil ma

Prekvapilo ma, že takýto ľahký a nemastný očný krém mi dodáva dostatočnú hydratáciu. Vstrebáva sa raz dva, a úžasne chladí. Čo je ráno na moje opuchnuté očné okolie ako balzam na dušu. ODPORÚČAM

09/24/2018

Kamoš očného okolia

Tento gelkrém na očné okolie je fajn. Je jemnučký, vstrebáva sa rýchlo, pokožka je napitá a vláčna. Oči ma z neho neštípu, ľahko sa dávkuje pumpičkou.

  • 1 out of 1 people found this review useful.

Write your review!

Write a review

7 products in category:

OUT WORLD

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej podstivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook News

Delivery support

  • WORLDWIDE SHIPPING

    Free Shipping On Order Over $100
  • ORDER ONLINE SERVICE

    Call Us Now: (+1)866-540-3229
  • RETURN 30 DAYS

    Free return products in 30 days