Categories

Moisturizing & Pampering Cream For Normal Skin

8586017853911

18,90 € tax incl.

MOISTURIZING&PAMPERING CREAM FOR NORMAL SKIN

A light moisturizer full of vitamins and emollient ingredients. Orange and lemon represent a natural source of vitamin C, which revives microcirculation, strenghtens and restores brightness of dull skin. Rejuvenating effects of Argan oil manifest itself with gentleness, while the oil from backcurrant deep-regenerates skin cells. The skin lights up and is full of life. Thanks to the composition enriched by ceramide the cream excellently binds moisture, creates a barrier against free radicals and eliminates the toxic influence of the environment.


ROYAL ORGANIC SKIN CREAM

Skin cream made from ingredients of highest quality provides the skin with what it desires for. The composition is specifically tailored, i.e. according to skin type for best possible skin results. Light, non-greasy consistency is quickly absorbed after application, effectively eliminates unhealthy skin manifestations, fights against aging, protects against polluted anvironment and harmful UV radiation. Silicone, synthetic dye, oil derivate, parabene, animal ingredient and synthetic colour free.

APPLICATION

With circular movements, aplly a reasonable amount with your fingers onto cleansed forehead, cheeks and chin. You can also treat your neck and décolleté. With gentle circular movements start with the massage at the edges of the nose and follow through the cheeks towards the ears. Continue along both sides along the jaws to the chin. Finally, go to the left side of your chin below the neck and décolleté. Ideal for everyday use. The packaging with a dispenser is used for precise dosing. Keep away from children. Store in a cool and dry place at temperatures up to 25°C and keep out of direct sunlight.

BALENIE 125ml

Zatiaľ nebola položená žiadna otázka.

Vaša otázka nám bola odoslaná. Na jej zodpovedaní pracujeme. Ďakujeme
Položte nám otázku
skryť formulár
Meno:
E-mail:
Otázka:
  Položte nám otázku
09/24/2018

Pán Kráľ

Tento kráľovský krém na normál / citlivú pleť je fajnový. Ľahko sa rozotiera, pleť sa super napije a ostáva kľudná, perfiš sa dávkuje pumpičkou a osviežujúco ovocne vonia. Pleť je spokojná a ja teda tiež.

08/03/2017

...

Tocopheryl acetat je vitamin E. Takze ako to je ?

06/01/2017

Barbora

Krém je skvelý. Používam ho pod mejkap, čoho som sa bála, pretože mám veľmi suchú pleť a stále sa mi robili šupinky... ale ak si raz do týždňa naparím tvár s naparovacou tabletou Vitatab , spravím si peeling, tú Boom! masku, každý deň použijem tento skvelý krém, tak mám úžasnú, rozjasnenú a hydratovanú pleť. Niekedy si už nedávam ani rozjasňovač, pleť je krásna a zdravo žiari aj bez neho :-) Ďakujem Soaphoria, za konečne skvelý pocit z krásnej pleti

 • 3 out of 3 people found this review useful.
04/14/2017

Natália

Je super. Som veľmi spokojná, napriek tomu, že mam zmiešanú pleť, zvolila som si tento krém. Moja pleť vôbec nie je po ňom mastná, je úplne krásne hydratovaná, vláčna, a ako bonus... Krásne vonia. Je hustejšej konzistencie, ale veľmi dobre sa rozotiera.

 • 1 out of 1 people found this review useful.
03/16/2017

hydratcny a rozjasnujuci krem

Pokial viem, Tocopheryl acetat je vitamin E :-).

 • 0 out of 1 people found this review useful.
03/04/2017

soaphoria

Dobrý deň prajem, ako sama môžete vidieť v zložení, do produktu sme použili Tocopheryl Acetate, t.j. Vitamín C.

03/04/2017

Obsah vitaminu C

Dobry den, chcela by som sa informovat akou formou ste do kremu dodali vitamin C spominany v popise. V zlozeni su z pomaranca a citronu pouzite iba esencialne oleje, v ktorych sa vitamin C nerozpusta a teda ho neobsahuju.
Dakujem za vysvetlenie

Write your review!

Write a review

Moisturizing & Pampering Cream For Normal Skin

Moisturizing & Pampering Cream For Normal Skin

7 products in category:

OUT WORLD

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej podstivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook News

Delivery support

 • WORLDWIDE SHIPPING

  Free Shipping On Order Over $100
 • ORDER ONLINE SERVICE

  Call Us Now: (+1)866-540-3229
 • RETURN 30 DAYS

  Free return products in 30 days