Sensualism - Natural Parfume

Sensualism - Natural Parfume

€7.90
Tax included
Add to wishlist (0)

SENSUALISM

Mysterious fragrance of the night full of desire and sensuality! Warm and charming, fruity-floral fragrance, perfect for seduction!

The product line Venetian night is excellent for all types of skin.

APPLICATION

Apply an appropriate amount of product to pulsating areas of the body, e.g. behind the earlobe, neck, wrist and let it absorb.

Designed for everyday use. Keep out of reach of children. Store in a cool and dry place, at a temperature up to + 35 ° C and do not expose to direct sunlight and frost. Do not use on open wounds. Avoid eye areas. In case of contact with the eyes, rinse with lukewarm water for at least 15 minutes without interruption from the inner corner to the outer one (if wearing contact lenses, remove them in advance). Seek medical attention if irritation develops.

Before the first use, it is recommended to perform the so-called Patch test, that is, apply and test the cosmetic product for its compatibility on a small area of ​​skin, preferably on the wrist and wait 24 hours. This method can prevent the onset of allergic reactions and hypersensitivity to the product. If an allergic reaction occurs after application, wash the skin surface with lukewarm water. Stop using the product immediately. If the allergic reaction persists for a long time, seek medical attention.

Ingredients: Vitis Vinifera Seed Oil *, Simmondsia Chinensis Seed Oil *, Aroma**, ***Butymethyl Methylpropional, ***Hydroxicitronellal, ***Hexyl Cinnamal, ***Linalool

* certified organic ingredient

** combination of 100% pure steam distilled essential oils and natural aromas

*** Occurring naturally in essential oils and natural fragrances

Size: 10mlbez-silikonov.jpgbez-ropnych-derivatov.jpgbez-parabenov.jpgbez-gmo.jpgrucna-praca.jpgsme-proti-test.jpgdomaci-vyrobok.jpgbez-palmoveho.jpgbez-sulfatov.jpgbez-glutenovy.jpgvegan.jpg

Grade 

Odporučam

Tento mini parfém ma baví. Páči sa mi forma aplikácie, veľkosť balenia a dokonca aj výdrž. Vôňa sa pekne rozvíja počas dňa, niekedy aplikujem dvakrát denne, no pri veľkosti balenia nie je problém ho mať stále pri sebe.

Grade 

Parfem

Vyskúšala som už všetky Soaphoria parfémy no tento je jednoznačne TOP! Nádherná vôňa, svieža, kvetinová jemne aj sladká. Rozhodne naj vôňa akú som kedy mala. SUPER, super super.

Grade 

TOP

Krásna vôňa, super prevedenie, dobrá výdrž. Výborný!

Grade 

Super do kabelky

Super nápad. Parfémček v olejovej forme. Mám veľmi citlivú pokožku a akékoľvek bežné parfémy plné alkoholu boli pre mňa proste zakázané. Tento je v praktickom balení, ktoré dáte trebárs aj do vrecka. Príjemne vonia, hodí sa k môjmu krémovému deodorantu. A tak voniam krásne po celý deň aj noc.

Grade 

Zmyselná

Milujem Vaše parfémy. Sú veľmi praktické. Voňa je vždy príjemná a delikátna, žiaden prehnaný bolehlav. Do kabelky sa mi vojdu aj všetky naraz. Super.

Grade 

Slabá vôňa

Veľmi som sa tešila na tento produkt, nakoľko dezodorant je úžasný. Bohužiaľ, vôňu je veľmi slabo cítiť, musím si doslova nos priložiť k pokožke. Aj dezodorant mi vonia viac a musím povedať, že aj krajšie. Možno na iných ženách bude vôňa silnejšia, no u mňa takto.

8586017853133

Data sheet

Content
10 ml

3 other products in the same category: