Categories

Olivový balzam - Univerzálny balzam View larger

Melissa - Organic Lip Balm

8586017852686

2,90 € tax incl.

MELISSA

Combination of refreshing flavour and beneficial effect of Lemon balm! Freshness, which encourages and pleases with its fragrance! Lemon balm, an aromatherapeutic medicinal herb, is antibacterial, antiseptic, enhances immunity, helps heal wounds and treat skin problems (cold sores, herpes).

ORGANIC LIP-BALM

Do not let yourself be tempted! Organic moisturizing lip-balm with an irresistible aroma and taste, perfectly treat lips, provide them with all the active substances it needs, keeps them hydrated! Nourishing texture with natural oils, Beeswax and vitamin E promote the regeneration of the lips, creates a protective layer and prevents them from out-drying!

Regenerating and deep-nourishing ingredients in bio quality, such as Beeswax, protects against external environmental influences and softens; Cocoa butter – nourishes and protects against adverse environmental influences; Shea butter – restores suppleness and elasticity; Castor oil – moisturizes and adds a seductive shine; Coconut oil – high content of antioxidants in the form of vitamins A, C and E, prevent aging of the lips; Grape seed oil – tightens lips, supplies with vitamin E; Apricot oil – softens, soothes.

 

Animal fat, oil derivate, synthetic dye, chemical and preservative free!

 

APPLICATION

Apply lip-balm in the appropriate amount needed!

 

Store the product up to +25°C

Ingredients: Cera Alba *, Cocos Nucifera Oil *, Ricinus Communis Seed Oil *, Theobroma Cacao Seed Butter *, Prunus Armeniaca Seed Oil *, Vitis Vinifera Seed Oil *, Butyrospermum Parkii Butter *, Melissa Officinalis Extract *, Iron Oxide

*certified organic compound

100% organic product

Size: 5gpalm_oil.png

BALENIE 125ml

Zatiaľ nebola položená žiadna otázka.

Vaša otázka nám bola odoslaná. Na jej zodpovedaní pracujeme. Ďakujeme
Položte nám otázku
skryť formulár
Meno:
E-mail:
Otázka:
  Položte nám otázku
02/27/2019

super

super balzam, pomaha aj s kutikmi! :)

12/15/2017

"cítim sa po použití ako v čajovni"

Krásne vonia a je príjemný na perách.

12/15/2017

MajulaV

Krásne vonia a je príjemný na perách.

05/13/2017

Medovkovy

Uzasne bylinkovo vonia a ma skvelu konzistenciu,

04/11/2017

.

Balzam na pery je moja denna nevyhnutnost. Medovka-melissa ma oslovila svojou prijemnou vonou. Lahko sa nanasa a pery su vlacne ;) Spokojnost.

12/21/2016

Radosť a sviežosť medovky

Veľmi príjemná, svieža vôňa v kombinácii s dokonalou konzistenciou rozmazná vaše pery natoľko, že sa stanete na ňom "závislé".

12/09/2016

Výborný balzam a zároveň pomoc pri herpese

Medovka mi vždy veľmi dobre zaberala, keď sa mi vyhodil herpes na perách a rovnako to bolo aj v prípade tohto balzamu, Pomohol mi dokonca pri už rozvinutom herpese, keďže som bohužial nevedela skôr, že je takýto výborný medovkový balzam na trhu. A zároveň aj príjemne vonia a dobre sa používa. Takže som si tento produkt veľmi obľúbila aj na bežné používanie..

  • 2 out of 2 people found this review useful.
09/16/2016

VikKkinka

chutný a voňavý relax pre pery☺ so super konzistenciou, ktorý dlho vydrží

Write your review!

Write a review

Melissa - Organic Lip Balm

Melissa - Organic Lip Balm

10 products in category:

OUT WORLD

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej podstivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook News

Delivery support

  • WORLDWIDE SHIPPING

    Free Shipping On Order Over $100
  • ORDER ONLINE SERVICE

    Call Us Now: (+1)866-540-3229
  • RETURN 30 DAYS

    Free return products in 30 days