Categories

Olivový balzam - Univerzálny balzam View larger

Milky Touch - Body Manna

8586017853409

12,50 € tax incl.

MILKY TOUCH

Feel beautiful and confident with a velvety soft skin! Active ingredients in the form of maintenance Coconut Oil, milk protein and vanilla extract provide the skin with necessary vitamins, soften and regenerate it. Proteins help to moisturize the skin and contribute to their elasticity. Vanilla adds not only a sensual scent but is also an effective aphrodisiac and you will appreciate its soothing effect as well. Tense nerves, stress, anxiety, nervousness and fear will disappear!

The product line Milky touch is excellent for all types of skin, especially for extra-dry and dehydrated skin.

NATRUAL BODY MANA

Body butter of thick creamy consistency is a divine nourishment for dry and thirsty skin. Shea and cocoa butter in combination with sunflower oil create a non-greasy, however deep-nourishing consistency rich in unsaturated fatty acids, nutrients, vitamins and minerals. The body mana restores the skin´s lost moisture and prevents it from re-drying. The skin becomes supple, velvety and full of life. Animal fat, oil derivate, parabene, glycol, parfume and synthetic dye free.

APPLICATION

With gentle circular movements apply a reasonable amount on the skin and let it absorb.

TIPS AND TRICS

The most affective skin hydration can be achieved if applied immediately after shower/bath on still wet skin. The body mana perfectly combines with products presented within the array.

BALENIE 125ml

Zatiaľ nebola položená žiadna otázka.

Vaša otázka nám bola odoslaná. Na jej zodpovedaní pracujeme. Ďakujeme
Položte nám otázku
skryť formulár
Meno:
E-mail:
Otázka:
  Položte nám otázku
07/13/2017

Skvelý produkt

Úžasná vôňa ,dostatočne veľké balenie, skvela konzistencia . Na leto možno pre niekoho príliš sladké , ale mne osobne vôňa vyhovuje :)

11/18/2016

Superko

Veľké prekvapenie. Dlho som hľadala náhradu za Bodyshop na Slovensku a konečne som našla. Ba aj lepšie ! Som úplne nadšená, čo sa týka konzistencie aj vône :)

11/14/2016

prenikavá vôňa

Mne osobne táto vôňa až prekážala,lebo ju bolo cítíť všade.Voňala celá posteľ,dokonca aj na druhý deň som ju cítila.Záleží od toho,komu aká intenzita vône vyhovuje.Na druhej strane konzistencia many je vynikajúca,výborne sa rozotiera,rýchlo sa vpíja do pokožky.Pre veľmi suchú pokožku ale nepostačuje.

08/01/2016

:)

Pokožka veľmi príjemne vonia po použití, veľmi dobre sa vpíja po nanesení.

Write your review!

Write a review

Milky Touch - Body Manna

Milky Touch - Body Manna

4 products in category :

OUT WORLD

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej podstivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook News

Delivery support

  • WORLDWIDE SHIPPING

    Free Shipping On Order Over $100
  • ORDER ONLINE SERVICE

    Call Us Now: (+1)866-540-3229
  • RETURN 30 DAYS

    Free return products in 30 days